Jdi na obsah Jdi na menu
 

FK Lažiště - VÍTĚZSTVÍ KRAJE

22. 1. 2012

 FOTO:„Irenka to dokázala,“tak to chtějí nazvat její hráčky

  Soutěž: Krajský přebor žen

Lažiště: V nedělním dopoledni za úmorného vedra se v Lažištích hrál zápas o přebornice krajského přeboru žen. Vítěz utkání bral vše a pro domácí mělo být výhodou jejich hřiště. Od úvodního hvizdu se začalo svěže a první otestovali pozornost soupeře hráčky Tábora, ale obrana i Bártová situaci vyřešily.


Krátce nato se poprvé v zápase předvedla Plojharová, ale její střela šla těsně mimo. Prvních deset minut přineslo zajímavé situace na obou stranách, ale obrany i obě brankářky vše řešily spolehlivě. V 11. minutě poslala do vedení domácí tým Ciglabauerová, krásnou střelou do levé šibenice nedala Doubkové v brance hostí šanci – 1:0. Hráčky Tábora ale jsou silný tým a byly stále nebezpečné a poněvadž ani domácí si nedaly nic líbit, hrál se pěkný zápas.

Domácí holky se snažily přidat další gól, Táborské se snažily vyrovnat a zápas nabíral na tempu. Ve 33. domácí zahrávaly přímý kop, ale odražený míč získala Masařová, která vyslala do úniku Markétu Doubkovou. Ta své sólo přes půlku hřiště využila a vyrovnala – 1:1. Domácí hráčky tentokrát branka nijak nenalomila a naopak ve 32. minutě se ze dvaceti metrů opřela do míče nejlepší střelkyně domácích Simona Švecová a strhla znovu vedení na domácí stranu – 2:1.

To holky z Lažišť nabudilo a převzaly otěže závěru poločasu pevně na své kopačky. Lažišťské získaly převahu a snažily se přidat další branku. To se podařilo ve 37. minutě, když kapitánka Plojharová vzala zodpovědnost na sebe a po pěkné nahrávce od Kopfové dala třetí branku domácích - 3:1. Do konce poločasu již hráčky domácích udrželi svůj dvoubrankový náskok a šlo se do kabin.

Druhý poločas byl ve znamení vyrovnané hry. Žádný tým si nevytvořil větší převahu, ale stále se hrál kvalitní fotbal. Domácí hráčky věděly, že zodpovědná hra odzadu se snahou o rychlé brejky je cesta k úspěchu. Soupeřky, byly nebezpečné a zejména kombinace po stranách byly vždy nebezpečné. Ve 48. minutě o sobě dala vědět opět Švecová, ale její střela minula pravou tyč.

V 50. minutě zahrozila Masařová, ale Bártová ji vychytala. Zápas nabíral obrátky a bylo se na co dívat. V 60. minutě se uprostřed hřiště k míči dostala Plojharová, nahrála Švecové, která velmi dobře vyhodnotila ofsajdovou situaci svých spoluhráček, a sama se rozhodla projít k brance. Po dvou kličkách obraně hostujících hráček se dostala na dostřel branky a z hranice pokutového kopu podél Evy Doubkové dala čtvrtý a rozhodující gól – 4:1.

Do konce utkání sice zbývalo půl hodiny, ale hráčky hostí pomalu ztrácely dech. Patří jim i tak obdiv, byť přijely jen s jedenáctkou hráček, tak stále ukazovaly jak jsou silné. Jenže i domácí hráčky podaly zodpovědný a tentokrát precizní výkon v obraně, a tak se do konce zápasu již nic nestalo.

S blížícím závěrem byla vidět velká radost domácích dívek, vždyť jako nováček překvapily všechny a ve finálovém spurtu všem soupeřkám ukázaly záda. Rozhodčí Sebera, který rozhodoval v klidu a pohodě naposledy zadul do píšťalky a pak již následoval gejzír radosti domácích dívek.

Pěkné utkání skončilo a domácím jako první blahopřál sportovně i trenér hostí a hráčky si vzájemně popřály dík a hodně štěstí. Velká radost trenérky Ireny Šitnerové a zkušených Ciglabauerové a Plojharové nebrala konce. Ostatní dívky se přidaly a v zumbovém kolečku odzátkovala trenérka Šitnerová se svým asistentem Václavem Heinzlem šampaňské a radost byla velká.

Co dodat závěrem? Lažišťské dívky si za celou sezónu titul královen zaslouží. Zejména jarní jízda se jim povedla. Jako nováček překročily nejen svůj stín, ale i pomyslný Jordán. Holky z údolí mezi Bobíkem a Boubínem tak berou vše v Pošumaví bude znít ještě dlouho „Lažišťská zumba.“

Myslím, že dívkám z Lažišť nyní gratulují všechny soupeřky, jistě jim gratulují i jejich mužští protějšci, vždyť ony jsou letos na Prachaticku královnami fotbalu, a to po zásluze. Děkujeme za hodnotné sportovní zážitky a přejeme vám v dalším ročníku hodně štěstí!!!

FK Lažiště je vítězem krajského přeboru žen pro sezónu 2010 / 2011.

FK Lažiště - FK Bohemia Tábor 4: 1 (3:1)
Rozhodčí:
Jaromír Sebera.
Branky: Švecová 2, Ciglbauerová, Plojharová - Markéta Doubková.
Diváků: 30.

Sestavy

FK Lažiště: Iveta Bártová, Erika Gajerová, Barbora Titková, Anna Hošková, Monika Sosnová, Pavlína Nováková, Drahomíra Kacetlová, Pavlína Kopfová, Marie Kůsová, Simona Švecová, Libuše Plojharová (K), Eva Važanová, Vlasta zelenková, Petra važanová, Aneta Beránková, Věra Ciglabauerová a Marie Králíková. Trenérka Irena Šitnerová, asistent Václav Heknul.

FK Bohemia Tábor: Eva Doubková, Magdaléna Slabová, Markéta Doubková, Zdeňka Masařová, Veronika Pěchová, Andrea Smržová, Weidmenthalerová Hana (K), Monika Lutovská, Hana Škodová, Vendula Šalátová, Nikola Pisaříková.

Připravil Ladislav Beran

..