Jdi na obsah Jdi na menu
 

smolný turnaj v ČB

22. 1. 2012

FOTO:I v ženském futsalu se dějí zázraky.Borovany porazily Lažiště a jedou na mistrovství republiky!!

Krajská liga žen ve futsalu FIFA

České Budějovice: Krajská komise futsalu FIFA uspořádala jednodenní turnaj žen v hale čekobudějovické Lokomotivy v Suchém Vrbném. Týmy Blatné, Mirotic, Větřní, Bechyně a Kolodějí pozvání odmítly. Frymburk kvůli chřipkové epidemii musel turnaj odvolat v týdnu a Tábor volal ráno v den turnaje, že nepřijede také. Kaplice s Protivínem si plnily povinnosti na republikovém finále sálovky ve Zruči nad Sázavou. Takže nakonec se turnaje zúčastnily pouze celky Mokrého, Borotína, J. Hradce, Borovan a obhájce loňského ročníku Lažiště.

Turnaj se hrál systémem každý s každým a při semifinále a nerozhodném výsledku rozhodovaly ihned penalty.

K prvnímu utkání nastoupily holky Borovan proti Mokrému. Mokré má ve svém středu hráčky ze zkušenostmi z ligy, a ty se také ujaly vedení 1:0. V druhém poločase se naše hra zlepšila a Benedová dvěma zásahy do černého skóre otočila v náš prospěch a vyhráli jsme 2:1.

Do druhého utkání nastoupily dva favorité, obhájce loňského prvenství Lažiště proti silnému J. Hradci. Utkání to bylo kvalitní a vyrovnané, jen góly chyběly, skončilo 0:0.

K třetímu utkání nastoupily Borovany proti týmu Borotína. Opět jsme se nevyvarovali chyby hned na začátku zápasu a po střele Svatošové jsme prohrávali 0:1. Poté jsme se konečně bojovností dostali do hry a naše nejmladší hráčka Dita Horelicová vyrovnala k tyči na 1:1. Po vyrovnání se naše holky probudily naplno a kanonýrka Zuzana Benedová nám svými dvěma blafáky zajistila vítězství 3:1.

Ve čtvrtém utkání na sebe narazila mužstva Mokrého a J. Hradce. Zápas byl dlouho nakloněn na stranu Mokrého, Poláčková ho svým gólem poslala do vedení 1:0. Ale závěr patřil hráčkám J. Hradce, které skóre otočily na vítězných 1:2.

K pátému utkání nastoupily Borovany proti Lažištím, posíleným o bývalou slávistku Ciglbauerovou. Lažiště mají kvalitní tým, jejich hráčky mají také zkušenosti z ligy. Daly nám to taky hned na vědomí, agilní Švecová se opřela do míče a prohrávali jsme 0:1. Vstup do druhého poločasu nám vyšel, když z ojediného útoku Benedová vyrovnala na 1:1. Na druhý zásah Lažišť do černého, kde předvedla super uvolnění a zakončení Kopfová, jsme již odpovědět nedokázali a prohráli jsme 1:2.

K šestému utkání nastoupily proti sobě celky J. Hradce a Borotína. Hradec držel otěže zápasu pevně ve svých rukou a bez větších problémů vyhrál 3:0.

V sedmém zápase se trápily Lažiště s Mokrým. Rozhodly zápas až v samém závěru a vyhrály 2:0.

V osmém utkání nastoupily holky Borovan proti silnému J. Hradci. Věděli jsme, že pokavad chceme uspět, musí hrát fyzicky náročnou osobku každá hráčka. Tato taktika nám vyšla, a dokonce se podařilo vstřelit nějaký ten gól. Na 1:0 dala po přihrávce Benedové D. Horelicová. Benedová přihrála i na gól Pečmanové, která zvýšila na 2:0. Na 3:0 zvýšila už sama Benedová po samostatné akci. J. Hradci se podařilo snížit v posledních sekundách zápasu Šteflovou na 3:1.

Deváté utkání ukázalo, kdo zůstane na nepostupovém pátém místě. Mokré nenechalo nic náhodě, zápas s Borotínem rychle rozhodlo ve svůj prospěch a vyhrálo 4:0.

Desátý zápas mezi Lažišti a vyčerpaným Borotínem (hrál dva zápasy po sobě) byl už pouze symbolický a favorit vyhrál jednoznačně 5:0.

Tabulka po základní části:
1.
Lažiště 3 1 0 9:1 10
2. Borovany 3 0 1 9:5 9
3. J.Hradec 2 1 1 6:4 7
4. Mokré 1 0 3 6:6 3
5. Borotín 0 0 4 1:15 0

1.semifinále:
Borovany – Jindřichův Hradec 1:0
na penalty
Semifinále nám přiřadilo houževnatý tým z J. Hradce, který jsme ve skupině porazili 3:1. Ale věděli jsme, že každý zápas je jiný, a také to tak bylo. Hrálo se oboustranně opatrně a po hřišti běhaly stále dvojičky, takže není divu, že si ani jeden tým nevypracoval žádnou gólovou šanci a skončilo to 0:0. Na řadu přišly penalty a v těch nás podržela brankařka Silvie Tomšů. Tři pokusy Hradce chytila a mohli jsme slavit postup do finále.

2. semifinále:
Lažiště – Mokré 3:0

Druhé semifinále mezi Lažišti a Mokrým bylo zcela v režii hráček Lažišť, které s přehledem vyhrálo brankami Kopfové, Plojharové a Švecové 3:0 a mohly také slavit postup do finále.

O 3. místo:
Jindřichův Hradec – Mokré 2:1

K utkání nastoupily proti sobě poražení semifinalistky J. Hradce a Mokrého. Zápas se lépe vyvíjel pro tým Mokrého, který Poláčková poslala do vedení 1:0. Tento stav vydržel pouze pět minut, poté se do míče opřela Makovičková a vyrovnala na 1:1. Když už se zdálo, že přijdou i v tomto utkání na řadu penalty, nakopla Makovičková míč tak šťastně, že skončil v síti za překvapenou brankářkou Mokrého 2:1. Tím J. Hradec obsadil třetí místo.

Finále:
Borovany – Lažiště 2:1
(na penalty 5:4)
Ve finále proti sobě nastoupily Borovany a obhájce loňského vítězství, Lažiště. Po prohraném zápase 1:2 ve skupině, jsme museli pozměnit taktiku a zpřesnit přihrávku. Bohužel z první nepřesné nahrávky se Švecová zmocnila míče, prošla naší obranou jako nůž máslem a bombou k tyči nedala brankářce žádnou šanci - 0:1. Po brance se Lažiště zatáhly před svoji branku a my jsme museli útočit do plných. To nás stálo hodně sil. Dvě minuty před koncem se nám přeci podařilo ze skrumáže Repaskou vyrovnat na 1:1. V posledních vteřinách ještě unikla lažišťské obraně Benedová, ale její pokus skončil pouze na tyči. Takže opět došlo na penalty, při nich znovu zazářila naše brankářka Silvie Tomšů, která dvě penalty chytila. Rozhodující pentli měla na svých bedrech Pečmanová, brankařce Klomfarové a nedala žádnou šanci. Vymetla šibenici a vyhráli jsme na penalty 5:4. A že se zázraky nedějí.
Tímto jsme postoupili na červnové mistrovství republiky futsalu FIFA.

Na závěr ale musím konstatovat, že je škoda, že se tohoto turnaje nemohly zúčastnit z různých důvodů další špičkové týmy Jihočeského kraje.

Ženy Borovan postupující na republikové finále:
Zleva stojí:
Trenér Václav Beneda, Zdeňka Vidimová, Gabriela Repaská, Nikola Ladislavová, Jana Pečmanová, Lucie Horelicová, trenér Pavouk.
V pokleku: Masér Michael Lenčéš, Andrea Zemanová, Dita Horelicová, Zuzana Benedová, Blanka Kasková, Martina Tůmová.
Leží: Silvie Tomšů.

Připravili trenéři FK Calofrig Borovany – Pavouk a Vašek Beneda