Jdi na obsah Jdi na menu
 

Titul Královen!

22. 1. 2012

V Lažištích se ženskému fotbalu daří, fotbalistky uhrály titul podzimních královen

Krajský přebor žen

Lažiště: Krajský přebor žen skončil již minulý týden a nyní si děvčata všech oddílů užívají zaslouženou přestávku. V našem okrese již druhou sezónu hrají tuto soutěž děvčata z Lažišť a reprezentují obec i okres velmi dobře. Po podzimní části jsou jasně v čele tabulky s puncem neporažených, když za celých deset kol ztratily jen dva body. Jsou tedy podzimní královny soutěže a velmi dobře tak navázaly na loňskou sezónu. Parta kolem zkušených hráček Ciglbauerové, Klomfarové, Gajerové, či Kacetlové a mladých děvčat jako Titková, Králiková a s výbornou střelkyní Simonou Švecovou tvoří silný tým.

Děvčata z obce pod Boubínem letos ukázaly svou sílu a zejména v zápasech, kdy to nešlo herně, tak zabraly a výsledkem je, že neprohrály žádný zápas. Síla chuť vyhrávat a nepodlehnout panice, to jsou vlastnosti, které zužitkovaly v posledním kole, kdy s velmi dobře hrajícím celkem Sezimova Ústí prohrávaly téměř sedmdesát minut o dvě branky. Zde lažišťské fotbalistky ukázaly svou sílu, tento nepříjemný výsledek dokázaly otočit a vydřít tři body. Bylo to asi nejtěžší utkání podzimu s dobrou tečkou.

Týmu se daří a jede na solidní vítězné vlně. Zde je třeba poděkovat vedení oddílu FK Lažiště v čele s Václavem Princem a Alexandrem Pavelkou, kteří celek žen podporují a vydatně mu pomáhají. Děvčata v Lažištích našla velmi dobré podmínky a mají zde dobré zázemí i své fanoušky. Možná, že by si zasloužily víc pozornosti z řad veřejnosti, ale já myslím, že to vše přijde.

Fotbal žen si tedy v Lažišti své místo našel a to je velmi dobře. Fotbalistky místního klubu hrají, jak vidíme, velmi dobře a na jaře budou útočit na obhajobu vítěze krajského přeboru. Pokud ženský fotbal potřebuje nějakou propagaci a pomoc, tak zde musím říci, že v Lažištích to dělají dobře a možná by to chtělo víc zájmu i z řad mladých děvčat, vždyť lažišťské hráčky jistě přijmou mladé zájemkyně do svých řad velmi rády.

Touto cestou děkuji Lažišťským za to, jak se o děvčata starají a jak jim pomáhají. Na stadion pod Kratušínskou kapličku jezdím velmi rád a mohu říci, že mnohé zápasy jsou velmi pěkné a stojí za to se na holky v kopačkách přijet či zajít se podívat. Popřejme tedy děvčatům FK Lažiště, aby se přes zimu dobře zregenerovaly, aby se jim povedla zimní příprava a jaro dobře zvládly.

Myslím si, že všem, kdo do ženského fotbalu v Lažištích dělají, je třeba poděkovat. Popřát všem funkcionářům i všem, kteří děvčata podporují, aby se jim dařilo tak dobře jako dosud.

Výsledky za podzim:
FK Lažiště ženy
- Mokré 4:1, Jindřichův Hradec 5:1 a 4:4, Sezimova Ústí 3:0 a 4:3, Borovany 1:1, Protivín 3:1, Hradiště 5:1, Mokré 5:1.

Připravil Ladislav Beran