Jdi na obsah Jdi na menu
 

zápas - Bohemia Tábor

22. 1. 2012

Ženy Lažišť šly sice do vedení,ale pak se roztočilo táborské tornádo a naděje na body byly fuč

Krajský přebor žen

 

Lažiště: Ženský oddíl FK Lažiště přivítal druhý celek tabulkyBohemii Tábor. Šlo o souboj prvního s druhým, a tak zápas měl svůj náboj dánpředem. Úvodní minuty ukázaly, že se bude hrát opatrně a nikdo nečekal, ževýsledek bude na konci takový jak se nakonec vyvinul.

První čtvrthodina nepřinesla nic zajímavého, oba celky si hlídaly obranu aze zadních pozic se snažily o útok. Vše bylo ale zdlouhavé a hráčky obou stransi vše hodně komplikovaly. Hrálo se hodně uprostřed hřiště a odtud cesta kbrankám často nevedla. První velká šance přišla až po půlhodině hry, kdy domácíBeránková vystrašila Doubkovou v brance Tábora, která se štěstím kryla a takstav zůstal stejný.

Ve třicáté minutě to už přišlo. Domácí fotbalistky poprvé zahrozily pokřídle a po faulu na Králíkovou se zahrával přímý kop. Míč si připravila SimonaŠvecová, krásným centr posadila na hlavu Beránkové a domácí vedly – 1:0.Bylo to povzbuzením a holky z Lažišť převzaly iniciativu. Jen bylo na škodu, žetento nápor trval chvilku, neboť táborské hráčky ve 37. minutě vyrovnaly Sokolovoua zahájili tak úžasnou pětiminutovku - 1:1.

Hned po gólu vykopávala nadvakrát domácí Koblížková míč z brankové čáry a ve39. minutě poslala do vedení hostující tým Doubková – 1:2. Ve 41. minutěstřelou typu, když nevíš co s míčem tak ho vystřel, pálila levou nohou Masařováa byl z toho gól do šibenice domácích takový, že pavouci v levém růžkulažišťské vzdálené branky hledají cestu ještě dnes – 1:3.

To nebylo vše, neboť v závěrečné minutě prvního poločasu vytáhla vedeníhostí Písařová - 1:4. Bylo to kruté, neboť domácí dívky dřely, alesoupeřky jim daly lekci s produktivity , když vše vše co měly na noze spadlo zazáda Bártové, která se všemi akcemi hostí nemohla nic dělat. Většinou to bylysituace, kdy na ni hostující hráčky šly samy a zmíněná střela do růžku bylaopravdu nechytatelná.

Druhý poločas byl ze strany domácích třicet minut sympatickým výkonem,kterému chyběly jen góly. Domácí dívky nebraly ohled na výsledek a snažily se ozvrat. Jenže střelecké štěstí se od nich odvrátilo zády a zejména Králíková,která hrála dobrý zápas, se nepotkala se střeleckým štěstím, když dvakrát protigólmance hostí souboj sice neprohrála, ale chyběly centimetry do branky a jejístřely těsně minuly tyče.

Byla to škoda, neboť již položená Doubková měla velké štěstí. V 65. minutěměla velkou šanci po nezištné nahrávce Králíkové Plojharová, ale střela šla nadbranku. Tlak domácích slábl a hra se vyrovnávala. V samotném závěru hráčkyhostí podnikly ojedinělý protiútok druhé půle a perfektní nahrávku za obranuvyřešila samostatným nájezdem s gólovou tečkou na konci Sokolová – 1:5.To bylo vše.

Domácí hráčky se již nezmohly k nějaké úpravě skóre, hráčky Tábora nikamnespěchaly, a tak se utkání skončilo. Musím na závěr oba celky pochválit zanasazení, snahu a hlavně za chuť do fotbalu. Domácím dívkám patří uznání za to,že i když po poločase prohrávaly hodně vysoko, nesložily zbraně, dřely asnažily se o zvrat.

Táborským dívkám patří uznání za jejich trpělivost a hlavně to,jak naložilyse svými šancemi, které téměř všechny proměnily. Byl to docela pěkný fotbal,který sice domácím nevyšel, ale zde je třeba dodat že domácí dívky hrají soutěžprvní sezónu a jejich postavení v tabulce je o to obdivuhodnější.

FK Lažiště - Bohemia Tábor 1:5 (1:3)
Branky:
Beránková - Sokolová 2, Doubková, Masařová, Písařová.
Rozhodčí: Josef Jiroušek.
ŽK: 1:1 (Važanová - Škodová).
Diváků: 30.

Další zápas sehrají lažišťské dívky 24. října od 10.00 a hostí celekBorovan.

Sestavy

FK Lažiště: Bártová, Gajerová, Titková, Hošková, Mikešová, Nováková,Dřevová, Koblížková, Kůsová, Švecová (K), Beránková, Nováková, Važanová,Plojharová, Králíková. Trenér: Václav Heinzl.

Bohemia Tábor: Doubková, Poustková Slabová, Masařová, Pěchová,Smržová, Weidenthalerová (K), Sokolová, Škodová, Šalátová, Písánková. TrenérFrantišek Janda.

Připravil Ladislav Beran