Jdi na obsah Jdi na menu
 

zápas - J. Hradec

22. 1. 2012

HráčkyFKLažiště přejely rivalky z J. Hradce

Krajský přebor ženy

Lažiště: Domácí dívky nastoupily do utkání povzbuzené remízou z minulého týdne z Tábora, kde v utkání dvou nejlepších týmů přeboru ukázaly, že mají na jaře dobrou formu. Ta se přenesla i do domácího utkání s týmem Jindřichova Hradce.

Lažišťská děvčata se doma pomalu rozjíždí a nebylo tomu tak i v tomto utkání. Lažišťské dívky sice od začátku získaly vrch a měly převahu, ale v koncovce se dlouho nemohly najít. Výborně hrající Ciglbauerová zásobovala spoluhráčky kvalitními nahrávkami, ale koncovka a gólmanka hostí byly proti.

Až po půlhodině hry se domácí holky dostaly do vedení. To Ciglbauerová proměnila pokutový kop, když před tím hostující obrana zatáhla za záchranou brzdu hodně pozdě až uvnitř vápna. Branka nastartovala domácí tým k velkému náporu a na hřišti do konce poločasu soupeřky do ničeho nepustily. Na samém konci poločasu se Ciglbauerová prosadila podruhé a byl to uklidňující gól do šatny.

Ve druhém dějství se hrálo téměř na jednu branku, ale domácí koncovka byla i přes dvou brankové vedení velký problém. Lažišťské dívky ctí, že po celou dobu utkání hrály jako by to stále bylo bez branek. Tlak snaha hrát a častá střelba to byly velké devizy domácích.

V 66. min. minutě se trefila Kopfová a zvýraznila tak domácí převahu. Zápas se dohrál v naprostém klidu a pohodě. Vše ukončila v samém závěru Plojharová a výsledek byl stejný jako s Kolodějemi nad Lužnicí.

Domácí holky potvrdily na jaře svou neporazitelnost. Opět předvedly svou nátlakovou hru, zejména bojovnost, nasazení a hra srdcem a důraz v koncovce, i když není stoprocentní, to děvčata ctí. Pro svou hru si Lažiště právem vybudovaly velmi dobrou pozici a respekt, takže pro soupeřky se již stávají víc než rovnocenným soupeřem, ale i noční můrou.

FK Lažiště - Sokol Jindřichův Hradec 4:0 (2:0)
Branky:
Ciglbauerová 2x, Kopfová a Plojharová

Připravil: Ladislav Beran