Jdi na obsah Jdi na menu
 

zápas - Platan Protivín

22. 1. 2012

Dvougólové manko hráčky Platanu Protivín v Lažištích srovnaly

Krajský přebor žen

Lažiště: Fotbalistky Lažišť v nedělním dopoledni za nepříjemného dusna předvedly dva rozdílné poločasy. V prvním dominovaly a ve druhém propadly.

Kdo čekal vyčkávanou jako vždy, byl zklamán, neboť domácí holky se hned od úvodních minut činily a během prvních pěti minut vsítily dvě branky. Již ve třetí Plojharová krásným lobem přehodila obranu i brankářku hostí a bylo to 1:0. Hráčky soupeře byly jak ve snu a než se trochu vzpamatovaly, šla do útoku Simona Švecová a hostující Kolešová ji zastavila nedovoleně a kopal se přímý kop. Sama postižená jej zahrála perfektně a Ciglbauerová jej uklidila do branky podruhé. 

Jenže nikdo nečekal, že domácí od tohoto okamžiku svůj gólostroj skončí a začnou se vytrácet ze hřiště. Na dlouhou půlhodinu se obě mužstva předháněla, kdo pokazí víc nahrávek a kdo kopne výš. Fotbal se vytratil a gólmanky vyhlásily dovolenou. To svědčí o úrovni hry z obou stran.

Až v závěru prvního dějství dvakrát zahrozily hráčky Protivína a akci ze 44. minuty domácí obránkyně podcenily, nejdříve přes Gajerovou a následně i Ciglbauerovou která již nestačila křižovat, přešla Suchanová a nedala Bártové v brance šanci. Snížení v samotném závěru bylo pro domácí to nejhorší co se mohlo stát.

Druhý poločas začaly domácí holky v útlumu. Jako by na ně padla deka a sluneční paprsky jim odebraly též dost sil. Hráčky Platanu začaly zlobit a zejména po pravé straně byly Suchanová s Pečenou velmi nebezpečné. Ve 49. minutě po jedné takové akci se za obranu dostala Pečená a Bártová podruhé neměla šanci bylo srovnáno.

Hráčky hostí ovládly střed hřiště, Pečená se Suchanovou začaly těžit s nahrávek spoluhráček a Bártová musela předvést kus ze svého umění. Zejména v 70. minutě se vyznamenala, když vykryla střelu Suchanové, která již byla téměř za brankovou čarou, ale ta ji vytěsnila na rohový kop. Po něm následoval obrovský závar před domácí brankou a s velkým úsilím na konec odkopla míč do bezpečí Titková.

Domácí holky hrály v útlumu. Nahrávky nenalézaly adresáty, Švecová se utápěla v kličkách a přejít jedna na jednu byl problém. Trenérka Šitnerová přeskupila řady, ale ani to nezabralo. V samotném závěru Pečená ohrozila gólmanku Bártovou, která opět souboj s touto šikovnou útočnicí vyhrála. Po této akci byla hráčka hostí Pečená za nemístné protesty vyloučena a byla to jediná karta zápasu.

Rozhodčí Šnajder potom nastavil dvě minuty, ale v tomto čase se již nic nestalo a tak domácí holky perfektně zahájený zápas svou nedisciplinovanou a nekoncentrovanou hrou zejména ve druhém poločase pokazily a ztratily dva body.

Trenér hostí Radovan Koleš byl moc spokojen, neboť vzal silnému soupeři se svým týmem body a to je cenné. Je třeba dodat, že výsledek je spravedlivý, neboť tým hostí za výkon v druhém poločase sahal i po vítězství.

Trenérka Irena Šitnerová, která domácí tým v jarní části vede skvěle a ještě s ním neprohrála, byla tentokrát hodně smutná a nespokojená, neboť to byl nejhorší výkon sezóny. Nyní je třeba na tenhle zápas zapomenout a připravit se na poslední tři kola, vždyť lažišťské holky mohou hodně překvapit.

FK Lažiště – Platan Protivín 2:2 (2:1)
Branky:
Plojharová a Ciglbauerová - Pečená a Suchanová. HR Vlastimil Šnajder. ČK: 0:1 (87. Pečená). Přihlíželo 30 diváků.

FK Lažiště: Iveta Bártová - Erika Gajerová, Barbora Titková, Anna Hošková, Monika Sosnová, Drahomíra Lacetková, Monika Samohejlová, Marie Kůsová, Simona Švecová, Libuše Plojharová (K), Radka, Dřevová, Eva Važanová, Vlasta Zelenková, Petra važanov á, Aneta Beránková, Věra Ciglbauerová, Marie Králiková. Trenérka Irena Šitnerová.

Platan Protivín: Michaela Klofnárová - Iveta Kolešová, Nikola Trnková, Andrea Honzíková, Magdalena Melková, Mikola Suchanová, Petra Říhová (K), Denisa Pečená, Pavla Chumanová, Radka Troblová, Štěpánka Bláhová, Michaela Vítovcová. Trenér Radovan Koleš.

Připravil: Ladislav Beran