Jdi na obsah Jdi na menu
 

zápas - Sezimovo Ústí

22. 1. 2012

FOTO: Ženy Lažišť otočily zápas se sezimoústeckým Sokolem a přezimují v čele tabulky

  Soutěž: Krajský přebor ženy

Lažiště: V krajském přeboru žen se v Lažišti utkaly dva nejlepší týmy loňské sezóny. Domácí děvčata v případě vítězství by získaly punc neporazitelnosti a šly by do jara bez jediné prohry. Hráčky ze Sezimova Ústí je ale zle potrápily a na výhru se domácí holky nadřely až moc. A protože body zůstaly pod Boubínem, lažišťské dívky se mohou pyšnit titulem podzimních královen.

banner

Od začátku se hrálo nervózně a neurovnaně. Oba týmy se utápěly v boji o střed hřiště, vázla kombinace a křídelní prostory zely prázdnotou. Již ve druhé minutě se Králíková dostala za obranu hostí, ale samostatný nájezd zakončila střelou mimo branku. Ve čtvrté minutě pozdravila ze dvaceti metrů Doubkovou Švecová, ale byla to jen propagační střela. První desetiminutovka přinesla ještě šanci hostující Doubkové, ale i ta skončila mimo brankovou konstrukci.

Ve dvanácté minutě zahrávala Simona Švecová přímý kop ze 20 metrů. Její střela zamířila přesně na přední tyč dolů, Doubková neměla šanci a Lažišťské šly do vedení – 1:0. Po gólu se domácí celek dostal do tlaku, ale vše končilo nepřesnostmi a stále chyběla hra po křídlech. Půlhodina po gólu byla ve znamení soubojů a mnohých nepřesností, ze kterých lze snad vyzdvihnout velkou šanci Králíkové, i když bez efektu. Na druhé straně podobně skončil samostatný nájezd Weidenthalerové.

Jenže hráčky hostí se nevzdaly a zejména Smržová s Noháčovou byly hodně nebezpečné. Domácí nedůslednost se vymstila, když Kovářová poslala do šance opět Weindenthalerou. Ta se tentokrát nemýlila a ve 35. minutě vyrovnala – 1:1. Jenže to nebylo vše, protože domácí děvčata vyrobila ve 40. minutě chybu na půli hřiště. Masařová šla sama na Klomfarovou a lobem ala Kvitová poslala hráčky hostí do vedení – 1:2. To byla ledová sprcha pro domácí hráčky a zejména velké varování pro dějství druhé.

O přestávce si domácí dívky řekly, že takhle ne a chtěly vše otočit. Jenže mínění je věc jedna a realita druhá. Byly to naopak hráčky soupeře, které byly od začátku druhé části lepším týmem. Po čtvrthodině hry domácí obrana podcenila souboj uprostřed hřiště a byla z toho trma vrma v jejich šestnáctce. Míč šel z nohy na nohu, nejlépe se zorientovala opět Weindenthalerová a poslala soupeřky do trháku – 1:3.

Domácí děvčata byla v krizi a najednou nevěděla co hrát. Hráčky hostí tvrdily muziku a dlouho se zdálo, že domácí poprvé padnou. Naštěstí se domácí hráčky zavčasu srovnaly a pomalu přebíraly otěže hry pro sebe. Několik minut po třetí brance hostí se lažišťské hráčky vydaly po ose Králíková Švecová do útoku a po faulu na Švecovou zahrávala právě faulovaná přímý kop. Opět přesně a bylo sníženo – 2:3.

Domácí dívky se nadechly k ofenzivě a bylo jich plné hřiště. Zejména Gajerová s Beránkovou nacházely Švecovou, která nejenže velmi dobře střílela, ale též nahrávala. Po jedné takové akci se v minutě dostala před branku Gajerová, ale nedala. Domácí tým zatlačil hráčky hostí do obrany, ty ale dlouho odolávaly. Hosty perfektně držela celek nad vodou gólmanka Doubková. Švecová, Titková ani Gajerová s Plojharovou neuspěly, neboť byly perfektně vychytány. V sedmdesáté minutě se opět k přímému kopu postavila Švecová a z téměř třiceti metrů poslala míč do břevna. Naštěstí pro domácí se k míči dostala Gajerová a bylo srovnáno – 3:3.

Touto akcí domácí tlak stupňovaly, na hřišti dominovaly a jejich výkon gradoval. Hráčky Sezimova Ústí se jen bránily a další gól visel ve vzduchu. Již se zdálo, že utkání skončí smírem, ale v 89. minutě našla Švecová Králíkovou, a ta strhla vítězství na stranu děvčat zpod Boubína - 4:3.


Bylo to spravedlivé vyústění tlaku domácích. Druhý poločas byl lepší prvního a zejména poslední čtvrt hodinka nabídla pěkný fotbal. Domácí si za bojovnost a zejména víru ve vítězství plný bodový zisk zaslouží. Hráčkám hostí je nutno poděkovat za vynikající výkon a bojovnost. Byly domácím dívkám rovnocenným soupeřem, ale nebylo jim přáno. Pohledné utkání bez karet odřídila sudí Hana Ambrožová . Diváci m museli být spokojeni.

FK Lažiště - Sokol Sezimovo Ústí 4:3 (1:2)
Branky
: Švecová 2, Gajerová a Králíková – Weindenthalerová 2. Masařová.
Rozhodčí: Hana Ambrožová, Tomáš Kučera, Jiří Smažík.
Diváků: 25.

Sestavy

FK Lažiště: Michaela Klomfarová - Erika Gajerová, Barbora Titková, Anna Hošková, Monika Sosnová, Pavlína Nováková, Pavlína Kopfová, Marie Kůsová, Aneta Beránková, Libuše Plojharová (K), Radka Dřevová, Vlasta Zelenková, Petra Važanová, Marie Králíková, Drahomíra Lacetková.

Sokol Sezimovo Ústí: Eva Doubková - Žaneta Poustková, Eva Joštová, Markéta Doubková, Zdeňka Masařová, Veronika Pěchová, Andrea Smržová, Martina Hliňáková, Hana Weindenthalerová (K), Jana Noháčová, Nikola Písaříková, Hana Škodová, Zuzana Kovářová, Šárka Koktavá.

Připravil Ladislav Beran